Obilježen Međunarodni dan darivanja knjiga - 28.2.2018.

„ČITAM, DAM, SRETAN SAM - SVOJU KNJIGU DARUJ I TUĐE SRCE OBRADUJ“

U utorak, 20. veljače 2018. godine u 11,30 sati ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Ilok Renata Banožić i ravnatelj OŠ Julija Benešića Ilok Miroslav Bošnjak uručila je prikupljene slikovnice i dječje knjige uz prigodne slatke pakete Odjelu za pedijatriju Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana, u svrhu humanizacije hospitalizacije djece.

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava se 14. veljače i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece i odraslih te ih potaknuti da više čitaju.
Gradska knjižnica i čitaonica Ilok u suradnji s Osnovnom školom Julija Benešića iz Iloka ove godine se pridružuje akciji pod geslom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj”.
Akcija darivanja slikovnica organizira se u okviru nacionalne kampanje “Čitaj mi!”, a učenici osnovne škole Ilok i svi građani grada Iloka darovali su nove ili rabljene, ali očuvane slikovnice i dječje knjige.